Kilpailukalenteri


 

Kilpailusähköposti (kutsut, kilpailuihin ilmoittautumiset): kilpailut.lrtl@gmail.com

 

 

 

LrTL 2018-19KilpailuJärjestäjäIlmoitt./Tulokset
    
SYYSKUU
14.-16.9.HTL Cup 2018 -kutsukilpailu, HämeenlinnaHTLTulokset
21.-23.9.Silver Skate (IC-kilpailu), KuopioKuTaei osallistuta
21.-23.9.Aktia Trophy -kutsukilpailu, VantaaEVTei osallistuta
28.-30.9.Crystal Cup 2018 (IC-kilpailu), MikkeliMLTulokset
29.-30.9.Järvenpää Trophy

JTL

Tulokset

30.9.Kutsukilpailu (tähtisarjat), KotkaKoTaTulokset
LOKAKUU
5.-7.10.Finlandia Trophy, EspooSTLL 
    
13.10.1. Aluekilpailu (tähtisarjat, Kaakko), HaminaHaTaLTulokset
14.10.ISU-Kutsukilpailu, KouvolaKTLKILPAILU PERUTTU
20.-21.10.SM-noviisit ja Debytantit (1. vk) ja Priima-piruetit (ISU-kilpailu), JoensuuJoKa

Tulokset/valintakilpailut

Tulokset/kutsukilpailut

20.-21.10.Debytantit pojat (1. vk), EspooETKTulokset
27.-28.10.ISU-kutsukilpailu, PorvooPTLKILPAILU PERUTTU
MARRASKUU
2.-4.11.Helsinki Grand PrixSTLL 
10.11.2. Aluekilpailu (tähtisarjat, Kaakko), LappeenrantaLrLTulokset
10.-11.11.Seniorit, juniorit, noviisit 1. valintakilpailu (2. lohko), KuopioKuLSTulokset
17.11.ISU-kutsukilpailu, HaminaHaTaLTulokset
25.11.Tintti/Mini-tapahtuma, KouvolaKTLei osallistuta
JOULUKUU
1.-2.12.Santa Claus (IC-kilpailu), TampereVaralaTulokset
14.-16.12.SM 2019, SM-seniorit ja -juniorit, KouvolaKKJTTulokset
19.-22.12.Kubok Petra Velikogo, Pietari 

Tulokset

TAMMIKUU
5.-6.1.SM-noviisit, Noviisit ja Debytantit (2. vk, lohko 2), KotkaKoTaTulokset
5.-6.1.3. Aluekilpailu (tähtisarjat, Kaakko), MikkeliML

ei osallistuta

5.-6.1.Debytantit pojat, (2. vk), NurmijärviNTLTulokset
10.-13.1.Gliss Open 2019, TallinnaTiiu Valgemäe Skating SchoolTulokset
20.1.Tähtisarjojen kutsukilpailu, KouvolaKTLTulokset
HELMIKUU
to-su 7.-10.2.PM-kilpailut, Linköping RuotsiSTLLTulokset
la 9.2.Kutsukilpailu (tähtisarjat), HaminaHaTaLTulokset
su 10.2.ISU-kutsukilpailu, SavonlinnaSaTuTulokset
16.2.ISU-kutsukilpailu, LappeenrantaLrLKILPAILU PERUTTU
to-su 21.-24.2.Challenge Cup, Haag HollantiSTLL

Tulokset

MAALISKUU
la-su 9.-10.3.ISU- ja Tähtisarjojen kutsukilpailu, KeravaKeLSIlmoittautuminen ti 5.2. mennessä
su 10.3.ISU-AluemestaruuskilpailutML 
la-su 16.-17.3.Noviisit, Debytantit KF+HF, SavonlinnaSaTu 
la-su 23.-24.3.SM 2019, SM-Noviisit KF+HF, PorvooPTL 
HUHTIKUU