Kilpailukalenteri


 

Kilpailusähköposti (kutsut, kilpailuihin ilmoittautumiset): kilpailut.lrtl@gmail.com

 

 

 

LrTL 2019-2020KilpailuJärjestäjäIlmoitt./Tulokset
    
SYYSKUU
pe-su 6.-8.9.Helsinki Trophy, IC-kilpailuHL, Helsinki

Tulokset: http://helsinkitrophy.fi/

results/Rink2/

CAT005RS.HTM

la-su 20.-21.9.Aktia Trophy -kutsukilpailu ISU- ja TähtisarjatEVT, VantaaTulokset: https://evt.sporttisaitti.com/yksinluistelu/kilpailut-2019-2020/aktia-trophy-2019/tulokset/
pe-su 27.-29.9.

SM-seniorit ja -juniorit, 1. vk

TTK, Vantaa

Tulokset: http://www.figureskatingresults.fi/

results/1920/YLSMJUNSEN1vk/index.htm

la-su 28.-29.9.Kutsukilpailu ISU- ja Tähtisarjat, (Silmut-A: 1. SB-kilpailu)KoTa, KotkaTulokset: https://www.kotkantaitoluistelu.fi/kilpailut-ja-testit/kota-jarjestajana/2019-2020/kutsukilpailu-28-9-29-9-2019/
LOKAKUU
la-su 19.-20.10.SM-noviisit ja debytantit, 1. vk, lohko 2 + ISU-kutsukilpailu (SM-jun., A-silmut)SaTu, Savonlinna

Valintakisatulokset: https://savonlinnantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/kilpaileminen/satun-kilpailut/sm-noviisien-ja-debytanttien-val/

Kutsukilpailutulokset: https://savonlinnantaitoluistelijat.sporttisaitti.com/kilpaileminen/satun-kilpailut/isu-kutsukilpailu-19-20-10-2019/

 

la-su 19.-20.10.SM-noviisit ja debytantit, 1. vk, lohko 1 (pojat)ETK, EspooValintakisatulokset: https://etkespoo.sporttisaitti.com/tapahtumat2/yksinluistelun-sm-noviisien-ja-d/
su 27.10.

Tähtisarjojen 1. aluekilpailu

Sarjat: Tintit, Silmut-B ja Taitajat

ML, Mikkeli

Tulokset: https://www.mikkelinluistelijat.fi/kilpailut/alue-ja-kutsukilpailu-27-10-2019/tulokset/

MARRASKUU
la 2.11.

ISU-kutsukilpailu, (Silmut-A: 2. SB-kilpailu)

Muut sarjat: Debytantit, SM-noviisit (LO) ja SM-juniorit (LO)

HaTal, Hamina

Tulokset: https://hatal.sporttisaitti.com/kilpailut-ja-testit/kilpailut/kausi-2019-2020/hatalin-jarjestamat-kilpailut/kutsukilpailu-isu-sarjoille-2-11/tulokset/

su 3.11.Tinttien ja tähtisarjojen kutsukilpailu, sarjat: Tintit, Silmut B, TaitajatKKJT, Kouvola

Tulokset: https://www.kookoojaataiturit.fi/kilpailut/kausi-2019-2020/tinttien-kutsukilpailu-3-11-2019/tulokset/

 

la-su 9.-10.11.

SM-seniorit ja -juniorit, SM-noviisit, pojat, 2. vk

JoKa, Joensuu

Tulokset: http://www.figureskatingresults.fi/results/1920/YLSMJUNSEN2vk/index.htm

su 24.11.Tähtisarjojen 2. aluekilpailuLRL, Lappeenranta

Tulokset: https://www.lrl.fi/seura/omat-kilpailut/tahtisarjojen-aluekilpailu-24-11/

la-su 30.11.-1.12.SM-noviisit ja debytantit, 2. vk,  lohko 2KuLS, Kuopio

Tulokset: http://www.figureskatingresults.fi/results/1920/YLSMNovDeb2L2lk/index.htm

JOULUKUU
la-su 7.-8.12.SM-noviisit ja debytantit (pojat 3. vk.)RauTL, Rauma 
la 7.12.Tähtisarjojen kutsukilpailuHaTaL, Hamina 
la-su 14.-15.12.SM 2020 SM-seniorit ja -junioritHSK, VantaaSM-juniorit tytöt: Janna
TAMMIKUU
pe-su 4.-6.1.Crystal Cup 2020ML, Mikkeli

 

ti-su 7.-12.1.Mentor Torun CupTorun, Puola 
la 18.1.ISU-sarjojen kutsukilpailutPTL, Porvoo 
la-su 18.-19.1.Tähtisarjojen 3. aluekilpailuKTL, Kouvola 
la-su 25.-26.1.SM-noviisit ja debytantit, 3. vk. (yhteinen kaikille lohkoille)Koovee, Tampere 
HELMIKUU
la 1.2.Tähtisarjojen kutsukilpailuLRL, Lappeenranta 
to-su 6.-9.2.The Nordics, Pohjoismaiden mestaruuskilpailutStavanger, Norja 
la-su 8.-9.2.ISU-aluemestaruuskilpailut (Silmut-A: 3. SB-kilpailu)JoKa, Joensuu 
to-su 13.-16.2.Tallink Hotels CupTallinna, ViroIida, Janna ja Jussi (sarjoja kaikille)
MAALISKUU
su 8.3.Tähtisarjojen aluekilpailuSaTu, Savonlinna 
la-su 14.-15.3. SM-noviisien SM2020 ja Debytantit KultafinaaliLTL, Lahti 
la-su 21.-22.3.SM-noviisit ja Debytantit HopeafinaaliNTL, Nurmijärvi 
HUHTIKUU