2022-2023


 

Kilpailusähköposti (kutsut, kilpailuihin ilmoittautumiset): kilpailut.lrtl@gmail.com

 

LrTL 2022-2023Kilpailu             Järjestäjä             Sarjat   Ilmoittautuminen/Tulokset
     

SYYSKUU

2022

   
10.-11.9.Tikkurila Trophy, 1. aloituskilpailuTTKSM-sen., SM-jun., SM-nov.Emilia, Krista, Isabella ja Iida
15.-18.9.CS Lombardia Trophy, ItaliaISUSenioritJanna
28.9.-1.10.JGP Gdansk, PuolaISUJuniorit

Iida

     

LOKAKUU

    
1.-2.10.2. aloituskilpailuKoTa, KotkaSM-sen., SM-jun., SM-nov., Deb., A-silmut 
7.-9.10.CS Finlandia TrophyISUSeniorit 
12.-15.10.JGP Egna, ItaliaISUJuniorit 
15.-16.10.SM-senioreiden ja -junioreiden 1. valintakisa OLS, OuluSM-sen., SM-jun. 
15.-16.10.TähtikisaML, Mikkelitähtisarjat 
22.-23.10.SM-noviisien ja Debytanttien 1.valintakisaJyTLS, JyväskyläSM-nov., Debytantit 
     

MARRASKUU

    
2.-6.11.Volvo Open CupRiikaSeniorit, Juniorit 
12.11.ISU-kisaSaTu, SavonlinnaISU-sarjat 
12.-13.11.SM-senioreiden ja -junioreiden 2. valintakisaTampereSM-sen., SM-jun. 
13.11.TähtikisaLRL, Lappeenrantatähtisarjat 
19.-20.11.SM-noviisien ja Debytanttien 2. valintakisaKuLS, KuopioSM-nov., Debytantit 
17.-20.11Warsaw 2022PuolaJanna 
24.-27.11.NRW TrophyDortmund, SaksaSeniorit, juniorit 
25-27.11.GP EspooEspoo  
     

JOULUKUU

    
3.12Joulutähdet kilpailu Haminan taitoluistelijattähtisarjat 
16.-18.12.SM 2023JoKa, JoensuuSM-sen., SM-jun. 
     

TAMMIKUU 

2023

   
5.-8-1Crystal CupMikkelin luistelijat  
6.-8-1Senioreiden, Junioreiden ja noviisien 2.lohkokilpailuKooKoo, Kouvola  
26.-27.1.EYOFTarvisio, Italia  
25.-29.1.EM 2023STLL, Espoo Metro Areena  

HELMIKUU

    
1.-5.2.PM -kisaReykjavik, Islanti  
10.-12.2.SM-noviisien ja Debytanttien 60+60 kisaHL, HelsinkiSM-Nov ja Debytantit

 

27.2-5.3.JMMCalgary, Kanada  

MAALISKUU

    
11.-12.3.Senioreiden ja Junioreiden loppukilpailu & SM-noviisien ja Debytanttien hopeafinaaliHTA, Helsinki  
18.-19.3.SM-Noviisien ja Debytanttien kultafinaaliRauTL, Rauma  

 

 

LrTL 2021-2022Kilpailu             Järjestäjä             Sarjat   Ilmoittautuminen/Tulokset
     

ELOKUU 2021

    
ke-la 18.-21.8.JGP Courchevel RanskaISUJunioritLinkki: www.isuresults.com/results/season2122/jgpfra2021/

SYYSKUU 2021

    
pe-su 17.-19.9.Syyspiruetit 2021, ISU-sarjojen avauskilpailuJoKa, JoensuuISU-sarjat (A-silmut, Debytantit, SM-noviisit, SM-juniorit)

Tulokset | Joensuun Kataja, taitoluistelujaosto (katajataitoluistelu.fi)

la-su 25.-26.9.ISU-sarjojen kutsukilpailuKoTa, KotkaISU-sarjat (A-silmut, Debytantit, SM-noviisit)Kilpailukutsu 25.-26.9.2021.pdf (yhdistysavain.fi)

LOKAKUU 2021

    
la-su 2.-3.10.SM-senioreiden ja SM-junioreiden 1. valintakisa HTK, Pirkkola HelsinkiSM-junioritYL JT SM-juniorit &- seniorit, JT SM-noviisit 1. vk. 2.-3.10.2021 (figureskatingresults.fi)
ke-la 6.-9.10.JPG Linz ItävaltaISUJunioritwww.isuresults.com/results/season2122/jgpaut2021/
to-su 7.-10.10.Finlandia TrophySTLL, Espoo  
la-su 16.-17.10.ISU-kutsukilpailuKKJT, Kouvola  
la-su 23.-24.10.SM-Noviisit ja Debytantit, lohko 2, 1. valintakilpailu SaTu, SavonlinnaSM-noviisit, Debytantit 
su 24.10.A-silmujen SB-kilpailuSaTu, SavonlinnaA-silmut 
la-su 30.-31.10.Tähtisarjojen kutsukilpailuML, Mikkeli  

MARRASKUU 2021

   

 

ke-su 3.-7.11.Volvo Open CupRiika, LatviaJunior Ladies 
la-su 13.-14.11.SM-senioreiden ja SM-junioreiden 2. valintakisaLTL, LahtiSM-juniorit 
la 13.11.Tähtisarjojen kutsukilpailuLRL, Lappeenranta  
la 20.11. KutsukilpailuKTL, Kouvola  
la-su 27.-28.11.SM-Noviisit ja Debytantit, lohko 2, 2. valintakilpailuKuLS, KuopioSM-noviisit, Debytantit 
     

JOULUKUU 2021

    
to-ke 2.-8.12.Santa Claus CupBudapest, UnkariJunior Ladies 
la 4.12.Tähtisarjojen kutsukilpailuHaTaL, Hamina  
su 5.12.Tähtisarjojen kutsukilpailuKKJT, Kouvola  
pe-su 17.-19.12.SM 2022: SM-seniorit ja SM-junioritPoriTa, PoriSM-juniorit 

TAMMIKUU 2022

    
ke-su 26.-30.1.The Nordics (Open) 2022Kööpenhamina, Tanska  

HELMIKUU 2022

    
pe-su 4.-20.2.Olympic Winter GamesPeking, Kiina  

MAALISKUU 2022

    
ma-su 7.-13.3.ISU World Junior ChampionshipsSofia, Bulgaria